PASVEIKOME: išgydytas ausų malascezinį (mieliagrybio) uždegimą turėjęs pacientas

Ausų malascezinis uždegimas

Norint tinkamai diagnozuoti ir išsiaiškinti kokios kilmės yra ausų uždegimas ir paskirti tinkamą gydymą, pirmoje eilėje būtina atlikti otoskopinį bei citologinį tyrimus. Kartais prireikia atlikti ir bakteriologinį tyrimą, tačiau žinant kaip tiksliai vertinti citologinį tyrimą, bakteriologinio prireikia itin retai.

 

Ausu malascezinis uždegimas

Nuotraukoje matomas ausų malascezinis (mieliagrybio) uždegimas

Jei šuo turi besikartojantį ausų uždegimą, labai svarbu ne tik jį gydyti, bet taip pat ir ieškoti, bei gydyti pirminę priežastį. Odos ligos gali būti skirstomos į pirmines ir antrines. Antrinės odos ligos – tai tik nedidelė „ ledkalnio viršūnės“ dalis, o visa problema slypi kur kas giliau (pirminė priežastis). Labai dažnai yra gydomos tik antrinės priežastys, kurios akivaizdžiai matomos (pvz. bakterinis odos ar ausų uždegimas), gyvūnui greitai pagerėja, tačiau, jei pamirštame pagalvoti bei gydyti ar kontroliuoti pirminę ligą sukėlusią priežastį, liga neabejotinai atsinaujins, taip gydant ir laikui bėgant liga taps lėtine.

Jeigu pastebėjote, kad Jūsų augintiniui pasireiškia odos problemos, visų pirma reikia ištirti, kokios priežastys sukelia tas problemas. Reikėtų nedelsti, nes dermatologinės ligos greitai įsisenėja, atsiranda antrinės infekcijos ir uždegimai. Ligos greitai progresuoja, o kiekviena be gydymo uždelsta diena gan ženkliai prailgina gydymo kursą.

Todėl labai svarbu nuo pat pradžių kreiptis į veterinarinės dermatologijos ekspertą, kuris turės pakankamai žinių ir patirties, laboratorinę įrangą ligos priežastims nustatyti ir imsis atitinkamų veiksmų ligos gydymui.

Daugiau apie lėtinius, atsinaujinančius ausų uždegimus galite skaityti VetPet vet. gydytojos dermatologės Viktorijos Lokianskienės paruoštame straipsnyje:

http://www.vetpet.lt/straipsniai/sunys/223-sunu-ir-kaciu-letinis-ausu-uzdegimas.html

Jeigu jūsų augintinis turi dermatologinių problemų, mūsų specialistai visada pasiruošę padėti. Registruotis galima skambinant darbo laiku 860634409

 

Mūsų forumas

forumas

Dalyvaukite mūsų forume, dalinkitės naudinga informacija, sužinokite atsakymus į rūpimus klausimus.

 

Mūsų kontaktai

   • Adresas: Sodų g. 19, Jonava, LT - 55190, Lietuva
   • Tel: +(370) 349 60063
   • Mob.Tel: +(370) 600 34409
   • E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
   • Darbo laikas:
   • I-V 9.00-19.30, VI-VII 09.00-17.00