fbpx

Lankstaus endoskopo pagrindinės pritaikymo sritys: gastroskopija, cistoskopija, bronchoskopija, kolonoskopija. Ne retais atvejais įvairūs svetimkūniai užstringa gyvūno stemplėje ar patenka į skrandį ir sutrikdo virškinimo sistemos darbą. Tokioje situacijoje lankstaus endoskopo pagalba dažnu atveju svetimkūniai šalinami neinvazyviai, t.y. svetimkūnis ištraukiamas endoskopinių instrumentų pagalba, nereikia atlikti chirurginės intervencijos.

Gastroskopija – tai virškinamojo trakto (stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos) gleivinės apžiūra iš vidaus naudojant specialius prietaisus – endoskopus, šiuo atveju – gastroskopą.
Šios procedūros tikslas – padėti veterinarijos gydytojui diagnozuoti ligą, kuri sukėlė jūsų augintinio klinikinius požymius – vėmimą, viduriavimą, svorio kritimą, pilvo skausmą, patinimą ar apetito praradimą.
Gastroskopija yra labai informatyvus viršutinės virškinamojo trakto dalies tyrimo metodas siekiant diagnozuoti įvairias stemplės ligas – stemplės eroziją, refliuksą, taip pat įvairias skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligas – opaligę, polipus, navikus.
Šio tyrimo metu gali būti paimta audinių biopsija, pašalinamas polipas ir panaš.
Gastroskopo pagalba galima šalinti svetimkūnius iš skrandžio bei stemplės išvengiant chirurginės intervencijos. Taip pat gastroskopo pagalba galima įvesti maitinimo vamzdelius tiesiai į skrandį pacientams, kurie dėl ligos laikinai negali maitintis patys ar negali maitintis po operacijų.

Lankstaus endoskopo sistema

Rektoskopija

Trachėjos endoskopinis tyrimas. Stebimas trachėjos kolapsas – trachėjos susiaurėjimas.