fbpx

Atliekame gyvūnų augintinių (šunų, kačių, šeškų) ženklinimą mikroschemomis ir registruojame Gyvūnų augintinių registre

Kam reikalinga gyvūnų registracija?

Dažnai gyvūnų savininkams tenka patirti nusivylimą dėl dingusių augintinių, o į veterinarijos klinikas kone kasdien kreipiasi žmonės, radę pasimetusius gyvūnus. Gyvūnų registravimas ir identifikavimas yra šiuolaikiškas būdas užtikrinti, kad pasimetęs augintinis greitai ir saugiai grįžtu pas mylintį šeimininką.

Taigi, gyvūnų registracija reikalinga tam, kad:

• duomenų bazėse būtų kaupiami ir administruojami duomenys apie Lietuvoje laikomus gyvūnus;

• pasiklydę gyvūnai operatyviai būtų grąžinami savininkui;

• būtų galima keliauti su augintiniu į kitas šalis.

Kaip vyksta gyvūno ženklinimas?

Gyvūnui po oda implantuojama mikroschema – mažas, ryžio grūdo dydžio prietaisas, turintis gamintojo suteiktą unikalų identifikacinį numerį.

Ši mikroschema išlieka visam laikui. Norint nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir, jį aktyvavus, ekrane pasirodo unikalus numeris. Nėra jokios tikimybės, kad tuo pačiu numeriu bus paženklintas kitas gyvūnas. Implantuota mikroschema suprojektuota veikti daugiau nei 25 metus, tad jos visiškai užtenka visam gyvūno gyvenimui. Jai nereikia energijos šaltinio, baterijų. Įskiepyta ji tvirtai laikosi gyvūno kūne, kadangi aplink ją susidaro plonas jungiančių ląstelių sluoksnis. Paženklinus gyvūną, duomenys apie gyvūną ir jo savininką yra registruojami duomenų bazėje (gyvūno ženklinimas yra tikslingas tik tuo atveju, jei duomenys kaupiami centralizuotoje duomenų bazėje).

Ar tai skausminga? Ar nekenkia gyvūnui?

Nors mikroschemos implantavimo adata yra didesnė už tipinę vakcinavimo adatą, tačiau Jūsų gyvūnas į mikroschemos implantaciją reaguos VISIŠKAI taip pat, kaip reaguotų į eilinį vakcinavimą nuo ligų. Gyvūnai per daug į tai nereaguoja. Jų fiziniai sugebėjimai nesusilpninami ir nelieka randų. Implantuojant neleidžiama jokių skysčių, kurie galėtų nudeginti ar suerzinti. Mikroschemos pagamintos iš biologiškai neaktyvių medžiagų, yra sterilios todėl gyvūnui nesukelia jokio diskomforto.

Nereikia baimintis, jei augintinis visiškai mažytis. Po oda įsodinta mikroschema visiškai jam nekenkia: neturi įtakos gyvūno sveikatai, nei jo elgesiui. Ji neapčiuopiama iš išorės, liečiant gyvūną ranka.

Reikalavimai ženklinimui

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimu visi Lietuvoje laikomi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis, o jų duomenys patalpinti į Gyvūnų augintinių registrą.

Gyvūno ženklinimas ir registravimas

Savo augintinį paženklinti ir užregistruoti specialioje duomenų bazėje savininkai gali veterinarijos klinikoje, į ją atvykę su keturkoju ir reikiamais dokumentais (savininkai su savimi privalo turėti gyvūno dokumentus ir savo asmens dokumentą (pasą, ID kortelę arba teises). Veterinarijos gydytojai gyvūną paženklins, užpildys prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo. Šunys, katės ir šeškai, paženklinti mikroschema, Gyvūnų augintinių registre privalo būti užregistruoti ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo mikroschemos įvedimo. Tai padaryti galima veterinarijos klinikoje arba nuvykus į Jonavos miesto Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kur registravimo paslauga Jums bus suteikta nemokamai.