Kraujo spaudimo matavimasKraujo spaudimo matavimas profesionaliu veterinariniu kraujo spaudimo matuokliu.

Dauguma savininkų neįtaria, jog jų augintinis turi padidėjusį kraujo spaudimą, nes gyvūnas nejaučia jokių simptomų. Jie pasireiškia vėlesnėje stadijoje. Būtent todėl padidėjęs kraujospūdis – hipertenzija – vadinamas „tyliuoju žudiku“. Tai ypač aktualu katėms. Ši sąvoka taip pat naudojama ir žmonių medicinoje.

Kraujo spaudimas – tai jėga, kuria kraujas tekėdamas kraujagyslėmis spaudžia jų sieneles. Kiekvieno gyvūno organizmui jis turi didelę reikšmę. Arterijomis tekantis kraujas (arterinis kraujas) užtikrina organų ir audinių aprūpinimą deguonimi (smegenys, širdis, plaučiai, inkstai ir t.t.). Kai kraujo spaudimas yra per didelis, storėja širdies raumuo, atsiranda pokyčių inkstuose ir kituose organuose.

Kodėl anestezijos metu gyvūnui būtina matuoti kraujo spaudimą visos procedūros metu? Nukritus kraujo spaudimui ilgesnį laiką taip pat kenčia ir inkstai. Dėl per mažo kraujo spaudimo sutrinka audinių aprūpinimas deguonimi. Tam tikrą laiko tarpą organizmas gali kompensuoti deguonies „badą“, rezervuodamas jį gyvybiškai svarbiems organams, dėl to nukenčia kiti audiniai, kurie yra nepakankamai aprūpinami deguonimi. Kraujo spaudimui nukritus iki kritinės ribos jau po 20-30 min galima dalinai pakenkti inkstams negrįžtamai. Todėl kraujo spaudimas anestezuotam gyvūnui turi būti matuojamas kas 3-5 minutes visos procedūros metu.

Mūsų klinikoje yra naudojamas profesionalus veterinarinis kraujo spaudimo matuoklis, kuris naudodamas tam tikrus algoritmus, įvertina gyvūno judesio artefaktus ir pagal gautus duomenis, kurie yra išreiškiami kreivės pavidalu ir skaičiais, galima spręsti apie rezultatų patikimumą.