fbpx

Laparoskopinės operacijosLaparoskopinių operacijų privalumai:

♦ Taikoma bendroji inhaliacinė anestezija (privalumai: tai labiau kontroliuojama anestezija nei ta, kai bendrosios anestezijos vaistai leidžiami tik į veną (TIVA anestezija), ženkliai mažiau apkraunami inkstai ir kepenys, gyvūnas ženkliai greičiau pabunda).

♦ Mažesnis rando formavimasis, greitesnis žaizdų gijimas, minimali pooperacinės infekcijos rizika. Šalinant reprodukcinės sistemos organus yra naudojama koaguliacijos/hemostazės Ligasure technologija (plačiai naudojama ir žmonių chirurgijoje), pilvo ertmėje nelieka jokių siūlų, todėl yra mažiau svetimkūnių organizme.

♦ Naudojama plačiai pasaulyje žmonių chirurgijoje paplitusi Karl Storz endoskopinė įranga. Yra atliekama pilvo organų apžiūra pradinėje operacijos stadijoje. Kadangi vaizdui perduoti į monitorius yra naudojama video kamera su optiniu priartinimu/išdidinimu, organai (pvz. inkstai, kepenys, gimda) apžiūrimi iš labai arti.

♦ Mažesnis skausmingumas operacijos metu bei po operacijos, kadangi nėra vientiso didelio pjūvio per visus audinių sluoksnius, audiniai nėra stipriai traumuojami.

♦ Ženkliai greitesnis gyvūno grįžimas į normalų aktyvumą.

 

Šuns kepenų laparoskopinė biopsija:

Laparoskopiškai asistuojama šlapimo pūslės akmenų šalinimo procedūra: