fbpx

EchoskopijaMūsų klinika turi įsigijusi ultragarsinės diagnostikos įrenginį su doplerio funkcija Hitachi Aloka. Ši kompanija yra tarp pasaulinių lyderių ultragarsinės diagnostikos srityje. Ultragarsinė diagnostika (echoskopija) – spindulinės diagnostikos metodas, padedantis greitai ir be žalos pacientui įvertinti organų padėtį, formą, dydį, struktūrą, kraujotaką, judesius, taip pat patologinius pokyčius.

Iš ultragarso bangų, atsispindėjusių nuo organų, sužinoma ne tik apie audinių būklę, erdvinę padėtį, jos parodo svetimkūnius, tulžies akmenis, navikus, todėl ultragarsas plačiai panaudojamas kardiologijoje, chirurgijoje, oftalmologijoje, akušerijoje, onkologijoje, gastroenterologijoje ir kt. Tai diagnostikos sritis, apimanti spalvotą doplerografiją, trimatį vaizdą, vidinius ertminius ultragarso vaizdus ir kontrastinių medžiagų vartojimą ultragarsinei diagnostikai ir kt. Spalvotas doplerinis ultragarso tyrimas – tai neinvazinis tyrimas, kurio metu galima matyti skysčių (kraujo) tekėjimo kryptį ir greitį. Doplerio funkcijos pagalba galima aptikti kraujo krešulius, arterijų susiaurėjimus, lengviau ir geriau vizualizuoti auglius, patikrinti širdies vožtuvų darbą bei širdies darbą (doplerinė echokardioskopija), geriau vizualizuoti inkstus ir kt.

 

Mūsų klinikoje atliekami ultragarsiniai tyrimai:

♦ Dubens organų ultragarsinis tyrimas (šlapimo pūslės, gimdos, kiaušidžių)

♦ Pilvo organų ultragarsinis tyrimas (kepenų, tulžies pūslės, blužnies, inkstų)

♦ Prostatos ultragarsinis tyrimas

♦ Kalių ir kačių vaikingumo (nėštumo) nustatymas

♦ Širdies ultragarsinis tyrimas kartu atliekant ir širdies EKG su profesionaliu 6 vektorių EKG įrenginiu (duomenys įrašomi į kompiuterį ir gali būti persiunčiami el. paštu)

♦ Kraujagyslių ultragarsinis tyrimas

♦ Echoskopijos metu yra nustatoma tiriamų organų būklė bei patologiniai pakitimai.