fbpx

Videootoksopija EndoskopijaKokia videootoskopo nauda dermatologijoje?

Galvos kratymas, ausų niežulys, blogas kvapas yra dažni ausų ligų simptomai. Ausų infekcija dažniausiai būna tik antrinė problema, tačiau nenustačius pirminės ligos, gydymas gali tęstis mėnesius ir būti nesėkmingas.

Negydant ar netinkamai gydant išorinės ausies uždegimą, dažnai liga komplikuojasi vidurinės ausies uždegimu, kas dar labiau apsunkina gijimo procesą. Deja, labai dažnai, vidurinės ausies uždegimai veterinarinėje praktikoje lieka nepastebėti , todėl tai yra dar viena iš priežasčių, kodėl liga atsinaujina.

Naudojant videootoskopą kartu su kitomis diagnostikos ir gydymo procedūromis/priemonėmis galima pasiekti maksimaliai gerų rezultatų. Puikus reguliuojamo intesyvumo apšvietimas ir tiriamo lauko optinis išdidinimas bei vaizdo sufokusavimas pateikia dermatologijos specialistui aukštos kokybės vaizdą bei išsamią informaciją apie tiriamus objektus, galima matyti menkiausius pažeidimus ir defektus, detaliai išnagrinėti gilesnius ausies kanalo, ausies būgnelio ir vidurinės ausies vietas.

Videootoskopas turi darbinį kanalą per kurį yra įterpiami instrumentai ir imamos biopsijos mėginiai, taip pat mėginiai citologiniams tyrimams, šalinami svetimkūniai,

polipai, augliai, taip pat yra naudojami įvairių modifikacijų instrumentai ausies išvalymui nuo susikaupusių nešvarumų, sieros kamščių, pūlių, svetimkūnių (pvz. augalų sėklų), lygiagrečiai kitu darbiniu kanalu yra atliekamas ausies praplovimas.

VideootoskopijaEsant dideliems nešvarumams ausyje, vaistų (ausų lašiukų) naudojimas dažniausiai būna neefektyvus, kadangi nešvarumai blokuoja vaistų prasiskverbimą į audinius, dėl to vaistų poveikis gali būti neveiksmingas. Todėl prieš gydant ausį, reikia stengtis kad ji būtų maksimaliai švari, o su įprastiniais valikliais to ne visada pavyksta padaryti. Jei ausis turi didelį uždegimą, prieš naudojant videootoskopiją yra skiriami vaistai, kurie sumažina ausies išburkimą/uždegimą. Po pagerėjimo atliekama videotoskopijos diagnostika su giliu ausų praplovimu, apžiūrimas/vertinamas ausies būgnelis, imami mėginiai tyrimams. Procedūrų dokumentavimas vaizdinėje formoje (nuotraukos, video įrašai) padeda išsamiau peržiūrėti ir analizuoti procedūros eigą ir joje matytus pakitimus.

Mūsų klinikoje atliekami tyrimai:

Ausies kanalo kamštis♦ Mikroskopiniai tyrimai:

♦ Citologiniai odos paviršiaus ir ausų tyrimai

♦ Odos skutmenų ir ausų landų turinio -tyrimai parazitų diagnozavimui

♦ Bakteriologiniai tyrimai

♦ Virusologiniai tyrimai

♦ Mikologiniai (odos grybelio) tyrimai

♦ Histologiniai tyrimai (odos biopsija)

♦ Kraujo morfologinis, biocheminis, hormonų, imunologiniai tyrimai

♦ Alergenų tyrimai. NAUJA PASLAUGA: intraderminis odos alergijų tyrimas

♦ Eliminuojanti dieta

Mūsų klinikoje gydome:

♦ Odos ir ausų niežulys

♦ Lokalūs ar generalizuoti odos patinimai, mazgeliai, gumbai

♦ Pleiskanojimas ir šašai

♦ Pakitusi odos ar plaukų pigmentacija

♦ Plaukų slinkimas

♦ Alergijos ir jų sukeltos odos ligos (žiedadulkių ir aplinkos alergijos, alergijos pašarui, vabzdžių/parazitų hyperjautrumas)

♦ Lėtiniai ar atsinaujinantys ausų uždegimai

♦ Bakterinės, grybelinės ar parazitinės odos ligos

♦ Odos problemos susijusios su sisteminėmis ligomis( hormonų, medžiagų apykaitos sutrikimai, navikai, cistos)

♦ Nagų ligos

♦ Autoimuninės odos ligos