Vokiečių aviganisVokiečių aviganių veislės šunų kailis pasižymi tikra spalvų įvairove. Amerikos kinologų draugija (American Kennel Club, trump. AKC) pateikia šiuos spalvų apibūdinimus: juoda ir rausva, juoda ir kreminė, juoda ir raudona, juoda ir sidabrinė, juoda, sabalo (pilka), mėlyna, kepenų (liver), balta. Jei vokiečių aviganio kailio spalvos blankios, tai vadinama trūkumu, nes vokiečių aviganis turi pasižymėti ryškiomis, sodriomis spalvomis. Mėlyna, balta ir kepenų (liver) yra genetiškai silpnos spalvos – atsakingi veisėjai šių spalvų vengia. Balti vokiečių aviganiai negali dalyvauti parodose – jiems leidžiama dalyvauti tik dresūros pasirodymuose.

Mėlyna vokiečių aviganių spalva yra labai reta, ką tik gimusio šuniuko akys šviesios (paprastai su amžiumi jos patamsėja), pilka (ne juoda) nosis, o kailis pilkšvas. Šuniukai gimsta „mėlyni“ dėl recesyvinio geno.

Kepenų (liver) spalvos vokiečių aviganių gali būti nuo šokolado rudumo iki šviesiai rudos . Šių vokiečių aviganių akys šviesios, tačiau gali tamsėti iki 7-8 metų amžiaus.

Jei abu tėvai yra balti arba turi baltos spalvos geną – gimsta baltos spalvos vokiečių aviganiai. Baltos spalvos vokiečių aviganiai nėra albinosai – jų akys turi būti tamsios, o nosis – juoda.

Vokiečių aviganių kailio spalva yra paveldima. Juodų vokiečių aviganių veislynuose veisiami tik juodi vokiečių aviganiai, sabalo spalvos vokiečių aviganių taip dominuojanti spalva yra pilka, todėl šuniukai taip pat paveldės tokį kailį.

Žinoma, renkantis šunį, spalva niekada neturėtų būti vienu svarbiausių kriterijų. Būsimiems šeimininkams labiausiai turėtų rūpėti šuns charakteris, sveikatos būklė, šuns žaismingumas, sklandus judėjimas, o vokiečių aviganio spalva turėtų atsidurti prioritetų sąrašo apačioje. Renkantis šunį reikėtų atkreipti dėmesį į nosį, kuri turėtų būti juoda, ir akis, kurios turi būti tamsios.

Kinologų apibrėžimu, vokiečių aviganio kailis turi būti tankus, šeriai turi būti standūs ir prigludę vienas prie kito, turėti storą pavilnę. Ant galvos, ausų ir priekinių letenų kailis turėtų būti trumpesnis nei ant kaklo ir užpakalinių letenų.

Deja, gana sudėtinga apibrėžti kinologų pageidaujamas vokiečių aviganių kailio spalvas: pavyzdžiui, juoda ir rusva spalva gali varijuoti, tai gali būti net ir visai rusvas kailis su juoda juosta nugaroje ar juodas kailis su nedideliu rusvo kailio kiekiu ant kojų.

Juodas ir rusvo arba juodai raudono kailio šuniukai gimsta beveik visiškai juodi, ir pirmaisiais gyvenimo metais galite nepastebėti ženklių pokyčių. Juodi vokiečių aviganiai gimsta visiškai juodi, ir niekas nepasikeičia visą gyvenimo tarpsnį. Sabalo spalvos vokiečių aviganiai gimsta rusvos-juodos spalvos, ir pradeda įgauti “savo” spalvą būdami kelių savaičių, ir baigia antraisiais gyvenimo metais. Suaugusio sabalo spalvos vokiečių aviganio kailis tampa panašus į vilko. Sabalo spalvos vokiečių aviganį nesudėtinga atskirti – jo kailis pasižymi skirtingų spalvų plaukais, “netvarkingai” išsidėsčiusiais visame šuns kailyje.

Juodai raudonų vokiečių aviganių kailio žymenys yra tamsesni nei “tradicinio” vokiečių aviganio. Vokietijoje populiariausia vokiečių aviganio spalva – raudonai ruda.

Juodai kreminės spalvos vokiečių aviganių spalvos – blankesnės nei “tradicinio” vokiečių aviganio.

Juodai sidabrinė vokiečių aviganio spalva nėra labai pageidautina, nes taip kailis “plaunamas”, kol tampa visai baltas.

Jei planuojate pirkti vokiečių aviganį, turėtumėte žinoti, kad ne visi veisėjai naudoja tuos pačius terminus apibūdinti šuns kailio spalvą.

Komentuoti