Maistas šunims ir katėmsKiekvienas gyvūnų mylėtojas nori užtikrinti savo augintiniui tinkamą ir subalansuotą mitybą. Svarbu atkreipti ne tik į gyvūno skonio, bet ir organizmo poreikius – taip išvengsite galimų ligų. Kartais tenka išbandyti ne vieną ėdalo rūšį, kol randamas tinkamiausias.

Išsiaiškinti, kad pašaras tinkamas, gana paprasta. Jei kurį laiką šeriate tuo pačiu maistu, ir matote, kad Jūsų augintinio kailis blizga, atrodo guvus, ir nepastebite jokių išbėrimų ar kitokių ženklų, bylojančių apie galimas ligas – maistas tinkamas.

Nors ir pasirinkus tinkamą ėdalą, dažnai iškyla klausimas, kokį sausą maistą geriausia rinktis: sveriamą ar pakuotėmis? Dažnai tų pačių prekinių ženklų sausas maistas siūlomas ir sveriamas, ir pakuotėmis, tad kuriam reikėtų teikti pirmenybę?

Sveriamo maisto pliusai:

1. Jei nusprendėte pakeisti augintinio maistą, tačiau nesate tikri, ar jis tiks ir patiks, žinoma, galima būtų rinktis sveriamą maistą, nes jo galite pirkti net ir 100 ar 200 gramų. Vis dėlto, reikėtų atsiminti, kad negalima dažnai keisti ėdalo, ir net jei nusprendėte jį pakeisti, derėtų tai daryti palaipsniui, ir savaitę ar dvi pamaišyti su maistu, kuriuo šėrėte anksčiau.

2. Galite išbandyti daug sauso ėdalo rūšių. Pirkdami po 100 gramų sauso ėdalo, galite be didesnių nuostolių pamėginti kelias siūlomo maisto rūšis.

Supakuoto maisto pliusai:

 1. Sutaupote. Nors kai kurie pirkėjai mano, kad pirkdami sveriamą sausą maistą, sutaupo, nes nereikia mokėti už pakuotę, turime pasakyti, kad tai netiesa. Sveriamas maistas paprastai būna brangesnis, tad sutaupysite pirkdami didelę nesveriamo maisto pakuotę. Paskaičiuokite, kiek sumokėsite pirkdami 15 kg sveriamo maisto… Pakuotės paprastai būna „užtraukiamos” (taip išlaikomas pakuotės sandarumas), kad maistas išliktų kvapnus ir išlaikytų savo maistingąsias savybes.

2. Sandariai pakuotėje laikomas maistas neprisigeria kvapų ir nepraranda savo kvapo, tad gyvūnams jis išlieka toks pat viliojantis.

3. Pašaras nepraranda drėgmės, todėl nesikeičia jo sudėtis. Nors perkate to paties prekinio ženklo maistą, vis dėlto patartina rinktis maistą pakuotėmis. Jei perkate sveriamą, įsitikinkite, kad pakuotė buvo laikoma sandariai, nes nežinosite, kada pakuotė buvo atidaryta. Taip pat perkant pašarą, dažnai galite gauti sandarių pakuočių mėginukų dovanų. Todėl prieš perkant visada galite pasiteirauti ar pardavėjas turi mėginukų.

Paruošė vet. gydytoja Viktorija Lokianskienė

Komentuoti