Šunų ir kačių maistas

Mes tikime, kad Jūs savo augintiniui stengiatės užtikrinti kuo geresnę mitybą. Kartais šeimininkai, maitindami savo augintinius, daro klaidas tik todėl, kad jiems trūksta žinių. Kad taip neatsitiktų Jums, siūlome vadovautis žemiau pateiktomis taisyklėmis.

1. Atidarius sauso ėdalo pakuotę, maistas turi būti suvartojamas per 6 savaites, priešingu atveju – jis turėtų keliauti į šiukšliadėžę. Data, nurodyta ant pakuotės, parodo, iki kada maistas tinkamas pardavimui, bet ne vartojimui. Žinoma, jei Jūs pakuotės nepradarysite, jis galios iki nurodytos datos.

Niekada nepirkite maisto, kuriame yra kenksmingų konservantų. Nors maistas, su dirbtiniais konservantais galioja ilgesnį laiką, tačiau šios kenksmingos medžiagos duoda daugiau žalos nei naudos.

2. Sausą maistą laikykite pakuotėje, kurioje pirkote ėdalą. Neperpylinėkite jo. Visą maišą įdėkite į gyvūnų maisto laikymo konteinerius. Tai padės apsaugoti ėdalą nuo saulės, ir jis išliks maistingas. Ant maišelio nurodyta data, iki kada maistas galioja, tad nepamirškite, kada jis bus nebetinkamas vartoti.

Nepilkite sauso maisto tiesiai į gyvūnų maisto laikymo konteinerį. Riebalai, likę nuo ankstesnio ėdalo, gali užteršti naują, taigi, jis nebebus toks naudingas. Kenksmingos medžiagos, iš kurių gaminami plastikiniai konteineriai, taip pat gali užteršti pašarą, tad to geriau išvengti. Plastikinėje dėžutėje gali veistis erkės, pelėsiai bei bakterijos.

3. Sausą maistą laikykite sausoje ir vėsioje vietoje, tam puikiausiai tiks sandėliukas. Venkite didelio temperatūros svyravimo – tai sukelia kondensaciją, ir dėl šios priežasties pakis paties maisto drėgmės santykis. Niekada nelaikykite atidarytos pakuotės drėgnoje patalpoje, venkite ir tiesioginių saulės spindulių. Nelaikykite sauso maisto šaldymo kameroje. Šunys dažnai būna alergiški erkutėms Tyrophagus Putrescentiae, kurios paprastai veisiasi drėgnose patalpose.

4. Nuolat plaukite augintinių maisto laikymo konteinerius bei dubenėlius – neleiskite, kad senas maistas užterštų šviežią. Niekada nepirkite sveriamo maisto. Pirkdami sveriamą pašarą, Jūs rizikuojate: niekada negalite žinoti, kada pakuotė buvo pradaryta. Perkant sveriamą maistą padidėja rizika nusipirkti jį užterštą: bakterijos ir pelėsiai plika akimi paprastai nematomi.

5. Konteinerį augintinio maistui laikyti geriau rinkitės nerūdijančio plieno ar stiklinį. Plastikiniai konteineriai laikui bėgant pasidaro nesandarūs.

6. Jei naudojate maisto dozatorių, pasistenkite, kad maistas jame neužsibūtų ilgą laiką. Nenaudokite maisto dozatoriaus ilgą laiką, kad ir kaip tai būtų patogu.

7. Atidarius konservų dėžutę, šlapias maistas galioja tris dienas, tačiau, prieš dėdami į šaldytuvą, sandariai uždarykite maistą (tam skardinė nėra tinkama). Jei atidarote konservų dėžutę, ir jaučiate, kad kvapas kitoks nei įprasta, maistą išmeskite. Žinoma, galite kreiptis ir į maisto pardavėją, reikalaudami grąžinti pinigus ar pakeisti į geros kokybės produktą.

8. Jei gyvūnas nespėja per tris dienas suvalgyti konservų – galite prailginti galiojimo terminą, įdėdami maistą į šaldymo kamerą. Šis būdas ypatingai tinka turintiems mažus šuniukus, kurie daug nevalgo. Nepalikite maisto atviroje skardinėje. Maistas gali chemiškai sureaguoti su alavu ir aliuminiu, todėl jis tikrai nebebus tinkamas naudoti.

9. Neatidarytą konservų skardinę galite laikyti šaldytuve iki galiojimo termino pabaigos. Išsipūtusi skardinė rodo, kad maistas joje jau nebetinkamas naudoti. Jei matote tokias skardines parduotuvėje, jokiu būdu nepirkite jų.

10. Nepirkite augintiniui maisto dideliais kiekiais. Nepradarytas šunų sausas ėdalas galioja nuo kelių mėnesių iki kelių metų, tačiau paprastai jis galioja iki vienerių metų, jei nėra naudojami cheminiai konservantai.

Paruošė vet. gydytoja Viktorija Lokianskienė

Komentuoti