Sveika ir balta šypsena Jūsų augintiniui? Misija įmanoma! Kadangi Jūsų mylimas keturkojis negali pažiūrėti į veidrodį ir pasirūpinti dantukų sveikata, tą drąsiai galite padaryti Jūs, reguliariai apžiūrėdami bei valydami savo augintinių dantukus arba vesdami augintinį pas vet. gydytoją dantukų apžiūrai ar/ir dantų apnašų/dantų akmenų šalinimo procedūrai. Tai profilaktinės priemonės, kurios padeda užkirsti kelią keturkojo dantų bei periodonto ligų vystymuisi.

1. Gingivitas; 2. Ankstyvas periodontitas; 3. Vidutinis periodontitas  4. Stipriai išprogresavęs periodontitas

Dantų apnašose bei akmenyse (konkrementuose) besidauginantys mikroorganizmai sukelia lėtinį dantenų uždegimą (gingivitą). Ši liga pasireiškia paraudusiomis, kraujuojančiomis, skausmingomis dantenomis, blogu burnos kvapu. Negydomas gingivitas plinta gilyn, kol pasiekia epitelinę jungtį ir ją suardo. Tuomet diagnozuojamas lėtinis periodontitas, kurio vienas pagrindinių simptomų – klibantys dantys. Negydomas jis gali paūmėti, atsiranda periodonto pūlinys, pūliuojančios ir kraujuojančios dantenų ar kaulo kišenės. Visa tai sukelia riziką gyvūno bendrai sveikatai ir net gyvybei (didelė bendros intoksikacijos rizika).

Norint išsaugoti augintinio dantis bei periodonto raištį sveikus, labai svarbu reguliariai apžiūrėti ir valyti augintinio dantis namų sąlygomis arba atlikti profesionalią dantų apnašų šalinimo procedūrą vet. klinikoje.

Mūsų klinikoje ši procedūra (įvertinus gyvūno sveikatos būklę) atliekama taikant bendrąją inhaliacinę anesteziją (privalumai: tai labiau kontroliuojama anestezija nei ta, kai bendrosios anestezijos vaistai leidžiami tik į veną (TIVA anestezija), 99% inhaliacinių dujų pasišalina per plaučius ir tik ~0,5% metabolizuojama kepenyse, dėl to gyvūnas ženkliai greičiau atsibunda. Inhaliacinės anestezijos metu, kaip dujų nešėjas yra naudojamas koncentruotas deguonis, kurios tiekimas yra būtinas bet kurios procedūros metu anestezuotam pacientui). Įprastai dantų apnašų šalinimo procedūrai reikia negilios bendrosios anestezijos, užtenka, jog gyvūnas miegotų, o kiti vaistai užtikrina reikiamą analgeziją tokiai procedūrai (dantų apnašų šalinimo procedūra yra priskiriama prie švelnaus-vidutinio lygio skausmingumo procedūrų). Jei vis tiktai eigoje matoma, jog dantukus reikės šalinti, yra naudojama vietinė/regioninė anestezija taip kaip ir žmonėms – suleidžiami vaistai į tam tikras charakteringas žandikaulio vietas, taip yra „blokuojami“ nervai ir tuo pačiu blokuojamas skausmo pasireiškimas. Dėl to reikia negilios bendrosios anestezijos, užtenka, jog gyvūnas miegotų, nes pacientas nejaus skausmo. Daugiau skaitykite čia https://www.vetpet.lt/paslaugos/stomatologija/

Prieš pradedant dantų apnašų šalinimo procedūrą rekomenduojame atlikti visų dantų rentgeno tyrimus dentaliniu rentgeno aparatu (plačiau apie dentalinį/ intraoralinį rentgeną: https://www.vetpet.lt/paslaugos/dantu-rentgeno-tyrimai/) , tam kad įvertinti tai, kas nėra matoma paviršiuje, nors dantys iš pirmo žvilgsnio atrodytų ir sveiki. Taip pat įvertinama burnos ertmės bei dantų būklė – specialiu periodontiniu zondu matuojami kišenių gyliai, nustatomi viršdanteniniai bei podanteniniai akmenys, minkštų apnašų kiekis, dantų paslankumas, gleivinių spalva, storis, kraujavimas, dantenų recesijos („pasmukusios” dantenos, apnuoginančios dantų šaknų paviršių), taip pat zonduojami dantų paviršiai ir patikrinama, ar nėra karieso pažeistų dantų. Higienos metu viršdanteniniai bei podanteniniai akmenys (konkrementai) yra šalinami ultragarsiniu skaleriu bei rankiniais instrumentais (kiuretėmis), vėliau dantų paviršiai nupoliruojami specialia pasta ir specialiu šepetėliu (po poliravimo lėčiau kaupiasi apnašos bei akmenys).

Graži, balta ir, svarbiausia, sveika mylimo keturkojo šypsena piešia laimingą šypseną šeimininko veide!

Mūsų klinikos veterinarijos gydytojai rekomenduoja atlikti kasmetinį augintinio dantų būklės įvertinimą augintiniams nuo 2-3 metų amžiaus, bei atlikti profilaktinius tyrimus (kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai, ultragarso tyrimai) gyvūnams nuo 6-7 metų amžiaus – tik veikdami proaktyviai, galime užkirsti kelią lėtinių ligų vystymuisi metų

Kviečiame nieko nelaukti ir apsilankyti mūsų klinikoje! lki pasimatymo!

Komentuoti