PiodermaKai šuns oda pažeista, padidėja tikimybė užsikrėsti bakterine infekcija (piodermija). Tai – labiausiai paplitusi šunų odos bakterinė infekcija. Piodermija pasižymi patinimu bei pūliavimu, o kartais – plaukų slinkimu, kuris gali įspėti apie šią infekciją.

 Simptomai:

Odos niežėjimas

Pūliniai

Iškilios žaizdelės

Paraudusi oda

Kailio slinkimas (alopecija)

Odos šlapiavimas

Infekcija gali išplisti paviršiniame odos sluoksnyje, tačiau, jei žaizda gili, ji gali išplisti ir gilesniuose odos sluoksniuose – gilioji piodermija.

Kas turi įtakos odos bakterinei infekcijai?

Šia liga gali susirgti bet kurios veislės šunys, tačiau kai kurie jų turi didesnę riziką: trumpo kailio vokiečių aviganiai; šunų veislės, kurių raukšlėta oda.

Taip pat piodermijai gali turėti įtakos:

Traumos,sužeidimai

Grybelinės infekcijos

Parazitinės infekcijos

Endokrininės ligos

Alergijos

Avitaminozė (tam tikrų vitaminų trūkumas)

Autoimuninės ligos ir kt.

Odos bakterinė infekcija visiškai sveikiems gyvūnams retai kada pasireiškia viena, dažniausiai ji yra antrinė ir atsiranda dėl kitų jau minėtų priežasčių.

Diagnozė

Pirmiausiai apžiūrima šuns oda, ir pagal jos būklę nustatoma, kokius tyrimus reikia atlikti. Gali būti atlikti mikrobiologiniai pasėliai ir antibiograma, citologinis (tepinėlis) tyrimas ir kiti reikalingi tyrimai vertinant pirminės piodermijos sukėlimo priežastį.

Gydymas

Paprastai ši bakterinė infekcija pagydoma. Dažniausiai gydoma ambulatoriškai – skiriami išorinio naudojimo vaistai bei antibiotikai.

Gydymo kursas paprastai trunka ilgiau nei mėnesį – taip siekiama užtikrinti, kad pavyko išnaikinti infekciją ir išvengti infekcijos pasikartojimo.

Tačiau labai svarbu kartu gydyti ir piodermiją sukėlusią pirminę priežastį jei tokia yra.

Stebėjimas

Svarbu šunį stebėti – galimos komplikacijos, todėl, jei taip nutinka, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Prevencija

Maudydami šunį naudokite šampūną su benzoilo peroksidu ar chlorheksidinu – tai padės išvengti infekcijų ir užkirs kelią jų pasikartojimui.

Paruošė vet. gydytoja dermatologė Viktorija Lokianskienė

 

Komentuoti