• Paveldėtos ligos

Gliaukoma
Gliaukomos vaizdas – šviesiai melsva, susidrumsčiusi akies ragena. Gali būti vienos ar abiejų akių. Seka progresuojanti tamsa, žymus akies obuolio padidėjimas. Progresuoja aklumas.
Dažniausiai gliaukoma yra nenormalaus akies drenažo mechanizmo padarinys, dėl ko negali normaliai nutekėti skysčiai į akį ir padidėja akispūdis.
Gydymas dažnai yra neefektyvus. Yra dvi skirtingos medikamentinės gydymo formos, vieni skatina skysčių pratekėjimą į akį, kiti skatina skysčių nutekėjimą iš akies.

Vilko dantys
Dantų peraugimas yra dažna triušių problema. Dantų formulė: kapliai 2/1, iltiniai 0/0, premoliarai 3/2, moliarai 3/3. Nuolatinis kramtymas ir graužimas palaiko dantis tinkamo ilgio. Jei apatinis žandikaulis yra trumpenis ar ilgesnis už viršutinį, dantys yra žalojami ir gali peraugti. Reikia reguliariai tikrinti premoliarus ir moliarus, kurie normaliai galandasi vienas į kitą ir yra vienodai lygūs. Jei yra netaisyklingas sąkandis, sulūžę dantys ar blogas dantų formavimasis, dantų peraugimas matysis ne tik kapliuose, bet ir premoliaruose ir moliaruose. Pagrindiniai dantų peraugimo požymiai yra apetito stoka, liesėjimas ir gali seilėtis. Gyvūnams greitai progresuoja vangumas, dehidratacija, nesugebėjimas tinkamai kramtyti. Komplikacijos yra dantų abscesai, dantų peraugimas į priešingą žandikaulio pusę, ir mirtis dėl bado.
Kaplių koregavimas galimas karpant dantis dar kol jie gerai jaučiasi ir gerai ėda. Tačiau, negalima veisti tokių triušių, nes liga yra paveldima. Kartais jauni triušiai graužia narvo vielas ir tai sukelia dantų ašių nesutapimą, kas taip pat sukelia dantų  peraugimą. Šią formą yra sunku atskirti nuo paveldimos formos. Dantys gali būti dildinami ir galandami narkotizuotam gyvūnui.

Kojų iškrypimas ir ataksija
Kondicija panaši į šunų klubo sąnario displaziją. Liga apibūdinama nesugebėjimu priaugti svorio vienoje ar abiejuose galinėse kojose, ar gali apimti net visas keturias galūnes. Galūnės yra iškrypusios, todėl gyvūnai turi dvigubus sąnarių pozicijas. Pažeisti gyvūnai nėra suparalyžuoti. Jie valgo normaliai, atrodo gerai, ir susiraito aplink savo pilvą ir krūtinę. Ribota patologija yra klubuose ir pečiuose.
Šią ligą nulemia mirtinas recesyvinis genas. Liga pasireiškia kai gyvūnui sueina 2-3 mėnesiai. Kai būna ataksija, būna pažeista nervų sistema ir jis negali normaliai valdyti galinių kojų. Vėliau gyvuliai negali judėti, ir krenta kūno temperatūra iki mirtinos.

Komentuoti